Національний банк відніс банк «Аркада» до категорії неплатоспроможних

 


Про це повідомила прес-служба регулятора.

«Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ АКБ «АРКАДА» до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу менше ніж до однієї третини від мінімального встановленого рівня. Рішення прийняте з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку", – розповіли в регуляторі.

Нацбанк повідомив, що проблеми з капіталом відбулися через втрату будівлі головного офісу та земельної ділянки за адресою вул. Ольгинська, 3.

«У 2019 році АТ АКБ «АРКАДА» надав зазначену нерухомість як заставу за кредитом, залученим пов’язаною з банком компанією-забудовником. На момент укладання кредитного договору оціночна вартість будівлі становила понад 620 млн грн (майже 27% від усіх активів банку). Кредитор через несвоєчасне обслуговування боргу забудовником переоформив на себе право власності на цю будівлю», – розповіли в НБУ.

Національний банк України заявив, що понад 90% вкладників (понад 5 тисяч людей) отримають вклади в повному обсязі,

Загалом Фонд гарантування вкладів забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 285 мільйонів гривень, наголосили в НБУ.

«Зазначаємо, що виведення АТ АКБ «АРКАДА» з ринку не пов’язане із затримкою введення забудовниками в експлуатацію будинків ЖК «Еврика» та ЖК «Патріотика», – додали в Нацбанку.

Національний банк України відніс банк «Аркада» до категорії проблемних, а також ввів за банком особливий режим контролю і призначив куратора.

 

 

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар