У Голосіївському районі знесли садибу кінця позаминулого століття

 

   У Голосіївському районі столиці, на вулиці Саксаганського, 76, знесли двоповерхову садибу XIX століття, яка була прикладом забудови середини позаминулого століття, розповів краєзнавець Антон Короб.

«Це була дерев’яна садиба, обкладена цеглою. Такий цегляний декор взагалі був характерний ще для 1860-х років. Цю садибу видно на фотографії київського фотографа Франца Мезера, яке він зробив в 1870-х», – розповів краєзнавець.

Спочатку садиба належала поручику Йосипу Лошевічу. В архівах, що датуються початком-серединою 1870-х років, є кілька документів, які дозволяють Лошевічу робити в садибі перебудови, що говорить про те, що будинок вже стояв.

Раніше команда активістів – архітекторів, реставраторів, урбаністів і дизайнерів створила інтерактивну «Мапу реновації». На ній показано 227 покинутих столичних будівель.

Ця садиба, якій вже 150 років, вважається найстарішою будівлею, що збереглася на Саксаганського. Але охоронного статусу вона так і не отримала.

До знесення тут працювали ветеринарна клініка, китайський ресторан і відділення «Нової пошти».

КМДА заявила, що будівлю знесли незаконно, і звернулася до Мінкульту із проханням ужити заходів.

За інформацією ЗМІ, у травні 2020 року забудовник ТОВ «Інвест Рентал» отримав від КМДА документ з містобудівними умовами й обмеженнями, який передбачав реконструкцію цієї будівлі з подальшою надбудовою не вище 27 метрів (9 поверхів).

 


 

 

 

Поділитись на Google Plus

Автор головний редактор

0 коментарі:

Дописати коментар