«Тарілку» на Либідській внесли до переліку памʼяток архітектури України

 

     Київська «літаюча тарілка» (частина будівлі Інституту науково-технічної інформації) біля станції метро «Либідська» увійшла до реєстру памʼяток архітектури України. Про це повідомив архітектор Віталій Молочко.

     «Підписано наказ Міністром культури та інформаційної політики України про внесення будиноку УкрІНТЕІ «Літаюча тарілка» на Либідській до реєстру об’єктів культурної спадщини як пам’ятка архітектури та монументального мистецтва», — написав він.

     Архітектор додав, що для цього довелося відремонтувати купол. Сама будівля ще потребує капітального ремонту.

     Раніше міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко говорив, що після реставрації «тарілка» може стати концертним залом Мінкульт ініціює внесення «тарілки» в Києві до переліку пам’яток архітектури.

     Будинок із «літаючою тарілкою» у Києві звели у 1971 році за проєктом архітектора Флоріана Юр’єва. Наразі там розташовані Український інститут науково-технічної експертизи та інформації і Державна науково-технічна бібліотека України.

     Наразі будівля почала поступово занепадати, а навколо неї будуються ТРЦ — Ocean Plaza вже побудований, а Ocean Mall ще будується. З'явилася інформація про те, що і саму «тарілку» продадуть забудовникам під знесення для будівництва ТРЦ. У зв’язку з цим виникли громадські рухи з вимогою зберегти та реконструювати «тарілку».


Поділитись на Google Plus

Автор головний редактор

0 коментарі:

Дописати коментар