Банки почали списувати з рахунків борги за комуналку, штрафи та аліменти - сайт Голосіївського району

  Відповідний наказ Міністерства юстиції №1061/5 вступив в силу.З 6 липня українські банки можуть автоматично списати з рахунків клієнтів кошти за борги. Так, гроші будуть списувати за несплачені штрафи; штрафи за порушення ПДР; борги за комунальні платежі, борги з аліментів.

Зараз це уповноважені робити сім банків: державний ПриватБанк, ТАСкомбанк, Універсал Банк (зокрема, монобанк), ОКСІ банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк. Банківські установи зараз знаходяться в тестовому режимі і на стадії консультацій. Згодом до системи автоматичного списання боргів приєднаються усі банки.

Для того, щоб банк не списав кошти примусово, клієнт повинен самостійно погасити свої фінансові заборгованості. Це можна зробити у відділенні банку, через онлайн-банкінг або скористатися послугою сервісу «Онлайн будинок юстиції». Сплатити борг можна в розділі «Послуги/виконавчі провадження», за допомогою системи «Дія», через Автоматизовану систему виконавчого провадження, якщо у боржника є постанова про відкриття виконавчого провадження, яке містить ідентифікатор доступу і QR-код в лівому верхньому кутку документа, пише Darnytskyi.kiev.ua з посиланням на «Лига.Финансы».

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар